zostáva:

POOL TOOL 2013 sa definitívne neuskutoční

Už istý čas nám prichádzajú do inboxu otázky ohľadom organizácie podujatia v tomto roku. Bohužiaľ, musíme dnes potvrdiť to, o čom sa už dlhší čas špekuluje a čo už zrejme aj mnohí tušia. POOL TOOL svoje jubilejné piate výročie v roku 2013 s určitosťou neoslávi, nakoľko podmienky pre uskutočnenie podujatia sa radikálne zmenili a okolnosti hrajú proti nám.

Myslíme si, že fans POOL TOOL si zaslúžia poznať pozadie týchto okolností, nakoľko s nami neraz stáli v daždi do skorých ranných hodín na floore, tešiac sa na ďalší ročník. Preto sme sa dnes rozhodli vydať tlačovú správu, v ktorej chceme vysvetliť príčiny nekonania podujatia a zároveň sa aj takouto formou poďakovať za prejavený záujem o podujatie.

Už v minulom roku bolo organizovanie podujatia veľkým bojom, keď neraz bola jeho organizácia značne ohrozená. Neistota ohľadom kúpaliska v Nemšovej nás minulý rok donútila, ale aj motivovala vyskúšať nové možnosti v meste Trenčín, kde sme ale narazili na tradičný slovenský prístup, a žiaľ bohu sa podujatie 2 týždne pred začiatkom kvôli nezhodám s mestom narýchlo sťahovalo naspäť do Nemšovej, kde sa podarilo ujasniť medzi časom okolnosti. Tak ako tomu bolo každý rok, aj tento rok je situácia opäť o niečo zložitejšia ako rok predošlý. Veľkolepé plány na rekonštrukciu Nemšovského kúpaliska z Eurofondov sa nepodarilo naplniť, a investor od kúpaliska hodlá odstúpiť. Téme sa nedávno venoval aj denník SME, kde si môžete prečítať k okolnostiam viac.

Ohrozene nie je teda len organizovanie podujatia, ale ohrozená sa javí byť aj celá letná sezóna. Nás sa to tiež samozrejme dotýka, a mrzí nás to. A nielen kvôli podujatiu. Na kúpalisku sme vyrastali a mame naň veľmi pekné spomienky. Obyvatelia Nemšovej zrejme takto prídu o veľký kus svojej minulosti, keď bývalo kúpalisko vypredané a denná návštevnosť presahovala 1000 ľudí. Dnes je však situácia iná a my sa jej tiež musíme prispôsobiť. Čakali sme do poslednej chvíle na nejaké pozitívne informácie, žiaľ tie neprichádzajú a tak sme donútení pod nátlakom času tento rok vypustiť. Technicky totižto už nie je možné stihnúť zorganizovať podujatie takýchto rozmerov do konca leta, aj keby náhodou prišla nejaká neočakávane pozitívna informácia. Už minulý rok bol tlak na čas obrovský, keď sme prakticky týždeň pred akciou nespali, aby sa nám dve sťahovania podujatia podarili úspešné zrealizovať, no tento rok už sme práve týmto bodom prešli, a na obzore žiadne pozitívne správy nie sú.

Zostáva nás ale tešiť, že sme mali možnosť a príležitosť počas posledných štyroch rokov zorganizovať niečo, na čo budeme radi spomínať. Aj keď sa okolnosti neustále sťažovali, mali sme to šťastie byť v správnom čase, práve tu. Nakoľko je dnes v meste Nemšová aktívna petícia proti organizácii podujatí v areály kúpaliska iniciovaná staršou populáciou, domnievame sa, že ani s prípadnou výmenou za nového majiteľa nebude možné už zrealizovať podujatie podobných rozmerov v Nemšovej.

S ohľadom na budúcnosť, nechávame veci otvorené a nechávame si prejsť hlavou rôzne možnosti. Radi by sme si opäť raz niekde spolu zaskákali v duchu POOL TOOL, no s verejnými kúpaliskami v trenčianskom kraji je situácia veľmi komplikovaná. Napríklad budúcnosť kúpania v Trenčíne je veľmi otázna, minimálne na budúcu sezónu, o akciach nehovoriac, ostatne kúpaliská v regióne sa nachádzajú prevažne v zastavanej oblasti a je vysoko pravdepodobné, že povolenie na udelenie hudobnej produkcie do skorých ranných hodín bude veľkým problémom. Takisto kapacitne, elektricky a technicky nespĺňajú tieto kúpaliská požiadavky, ktoré si podujatie veľkosti POOL TOOL vyžaduje, a ktoré sa v Nemšovej počas týchto štyroch rokov vybudovali.

Zostáváme ale veriť v peknú budúcnosť a môžeme vám dať slovo, že z nasej strany bude maximálna snaha vrátiť podujatie opäť do kalendárov tých najlepších letných žúrov. Urobíme všetko preto, aby náš POOL TOOL maskot opäť vial luftom na pozadí modrej oblohy a miestom sa šírili tie najlepšie tanečné letné tóny, radosť a pohoda. Je však pravdepodobné, že to zrejme bude v inom ako trenčianskom regióne, a nie je vylúčené, že to bude aj v inej krajine ako Slovensko.

Záverom sa vám chceme poďakovať za prejavenú dôveru počas posledných 4 ročníkov a prejavený záujem o tohtoročnú edíciu, tak ako aj celé podujatie. Vážime si to, a pri písaní tejto správy cítime rovnaké pocity vďaky, ktoré nás hnali dopredu celé 4 roky počas tých úžasných 5 mesiacov (marec – júl), keď sme podujatie pripravovali. Každý ročník bol jedinečný a iný. Máme pekné spomienky na každý jeden z nich, a kto ma chuť si zaspomínať spolu s nami, prikladáme na záver všetky štyri aftermovies. Boli ste top, rok čo rok. Vďaka.

POOL TOOL crew


POOL TOOL 2009


POOL TOOL 2010


POOL TOOL 2011


POOL TOOL 2012

Evolúcia 2009 – 2012 

See you soon.

 

Facebook

tvorba web stránok od Blueweb s.r.o..