zostáva:

Kto nám bude hrať?

PICO

Peter Štilicha alias DJ PICO pochádza z veľmi známej hudobníckej rodiny. Jeho starý otec Eugen Suchoň bol slovenským národným umelcom, ktorý skomponoval niekoľko národných eposov (Svätopluk, Krútňava). PICO zdedil po predkoch časť hudobného nadania a v súčasnosti je nepochybne jedným z najdlhšie hrajúcich DJov na Slovensku. Za svoju takmer 20-ročnú kariéru zabavil tisíce ľudí, vyprodukoval stovky eventov a zároveň výrazne napomohol dostať elektronickú hudbu do uší bežných smrteľníkov práve vtedy keď jej podmienky priali najmenej.
S Dj-ingom začínal už na strednej škole v roku 1988, ale skutočný štart do sveta elektronickej tanečnej hudby pre neho znamenala rezidencia v legendárnom bratislavskom klube Boccaccio. Začiatkom 90-tych rokov v klube Boccaccio hrávali dnes už legendy ako Toky, Peter Štofko, Igor Malovec, Julo Loderer či Peter Groiss.
Jeho hudobný prejav je veľmi rozmanitý, avšak jeho základ stojí vždy na trancovej báze. Bol jedným z prvých ľudí vôbec ktorý na Slovensko priniesli trance a neústupčivo ho presadzovali až kým si nezískal dnešné pevné miesto v domácej tanečnej kultúre. Posledné roky vo svojích setoch prezentuje aj pomalší sound progresívnych odnoží trance a house. Výsledok jeho tvorby za mixom je však vždy veľmi zajímavý, melodický, s jasným názorom a osobitým prístupom k hudbe. Momentálne hrá digitálnym spôsobom za pomoci softwaru NI Traktor PRO a midi rozhrania od Native Instruments – Machine.
V minulosti sa podieľal na vedení niekoľkých bratislavských klubov v čase ich najväčšej slávy, napríklad IBIZA Bratislava, Club 39. V roku 2002 otvára úspešný párty koncept Beautiful Things. Ten zažíva na Slovensku úžasný vzostup. Z malej párty v malom klube (Hlbočina) za asistencie vtedy ešte okrajových žánrov trance a progressive vyrástol jeden z najprestížnejších eventov v slovenskej histórii vôbec. Párty Beautiful Things vypracoval za 7 rokov na stredoeurópsku špičku. V jej začiatkoch na nej hrali rovnako zmýšlajúci priatelia z Čiech a Slovenka, jej význam bol edukatívny. No po krátkom čase BT získava vďaka precíznej práci u ľudí vysokú obľubu a práve preto sa mení jej tvár. K dnešnému dňu PICO hostil na BT svetových DJ’s ako sú Tiesto, Ferry Corsten, Above & Beyond, Blank & Jones, Judge Jules, Markus Schulz, Kyau & Albert, Rank1 a desiatky dalších.
PICO popri BT stíha organizovať aj dalšie eventy: BeOKEY, tanečný stage na festivale OKEY leto, licencovanú párty Defected In The House, Carat Clubbing, projekt na podporu slovenských DJ’s – Generation X, alebo aktuálne Beautiful Beach na pláži pod bratislavským UFOm a mini edície Beautiful Things.
Za svoju kariéru sa stihol objaviť na plagátoch všetkých podstatných eventov, klubov či festivalov. Spomeňme napríklad Boomerang (SK), Summer Of Love (CZ), Full Moon Party (CZ), BeeFree (SK), Emotion (CZ), Progress Your Mind (SK), Trnkobraní (CZ), Radost FX (CZ), Fabric (CZ), 7nebe (CZ), Fléda (CZ), Dopler (SK), Metro Club (SK) a desiatky ďalších. Okrem toho je už 6 rokov rezidentom v legendárnom bratislavskom klube Radosť, rezidencie má taktiež v kluboch Remix, 305, alebo na pláži pod UFOm.

Link na set Info

MISS RODEZ

Ako dj začína už vo svojich 13 rokoch kedy začal hrávať klasické komerčné diskotéky. No vždy ho priťahovalo niečo progresívnejšie a tvrdšie. Už v tej dobe sa stal vďaka svojmu štýlu známi a pravidelne hrával ako polnočný hosť po rôznich diskotékach. Na clubovej scéne je asi od r.2001. Jeho štýl by sa dal charakterizovať ako funny phunky pumping techno. Svoj premiérový set na gramofónoch si odohral v auguste 2003 kedy otváral na techno floore najväčšiu oslavu elektronickej hudby na Slovensku – BeeFree. Od tohto času sa stal jeho súčasťou ako prevideľne hrajúci dj a od roku 2005 aj ako techno-stage manager. Pri hraní z neho na všetky strany srší pozitívna energia a je vidieť, že hranie samotné mu spôsobuje veľkú radosť čo sa samozrejme prenáša aj do jeho setov a tak si po veľmi krátkom čase za mixom dokáže získať ľudí. Do augusta 2008 hrával iba na Slovensku a v Čechách kde má za sebou odohrané sety v kluboch od Břeclavského Blocku cez kluby v Brne, Ostravský Fabric až po Pražské Vertigo.
V druhej polovici roku 2006 rozširuje svoje promotérske aktivity a ako spoluorganizátor sa zúčastňuje priamo na najväčšom medzinárodnom, multižánrovom, hudobno-športovom festivale na Slovensku SummerBeach Rudava. Na základe tejto skutočnosti si jeho promotérske schopnosti všimne organizátor prezmenu najväčšieho StreetFestu na Slovensku a taktiež mu ponúka spoluprácu na premiérové zabezpečenie Electronic stageu, ktorý následne zožal veľký úspech.
V januári 2007 sa stáva členom Techno.sk crew čím zároveň rozširuje svoju djskú a promotérsku spoluprácu s jeho zakladateľmi.
August 2008 je pre Rodeza zlomový nakoľko sa dostáva hrať do Londýna na 4 stageovú megaparty kde sa stáva druhou hviezdou večera na techno stagei po headlinerovi Chrisovi Liberatorovi. Výsledkom je nový double booking dohodnutý tesne po jeho odohranom sete.
Po návrate z UK ho doma čaká príjmné prekvapenie v podobe ponuky stať sa členom Technoelement.at crew, ktorý funguje v neďalekom Rakúsku čo s radosťou prijal. Zároveň sa stáva rezidentom nemenej prestížnej rovnomennej akcie TECHNOELEMENT.
Je organizátor a rezident akcie Mysthica v Malackách kde si zahrali: Toky, Boss, Benco, Breeth, Pico, BB Mike /cz/, Orbith /cz/, Lucca /cz/, Schimek /polsko/, Veztax /slovinsko/, Hifi Princess /kanada/, Balthazar /bulharsko/ a iní uznávaní domáci i zahraniční dji.
Okrem toho sa venuje aj vlastnej tvorbe. Jeho tracky sa nachádzajú na kompiláciách 2cd BeeFree 04´ a vinyl Samopal records 002. V roku 2005 založil projekt Motching boys, ktorého druhú polovicu tvorí dj Sepromatiq. Už po jedno mesačnej existencii sa tomuto projektu dostavil úspech. Vyhrali súťaž o remix na paltňu Eclectic, ktorú vydal dj Jerry *cz* a vzápätí spolupracujú s Djane Michaelou Salačovou *cz* na ďalšom remixe. V septembri 2008 vydáva pod značkou Carmarage rec. track The KTMFB
Aj keď je hlavne techno dj, tak je ho od druhej polovice roku 2006 čoraz častejšie počuť v electro, progressive house setoch.

Link na set Info

WICHITAWACS VS. DODO.MAN AKA DRINKTEAM

Overená partička dvoch dobrých kamarátov nám prinesie na POOL TOOL opäť kus klasiky. Prvá polovica DrinkTeamu, dj, promoter a aktivista undergroundovej scény WICHItawacs si opäť zahrá vo verzuse s nemenej známym djom, promotérom a ikonou slovenskej house music Dodom. Veľmi ich nie je potrebné predstavovať, každý asi tuší s kým máme tú česť. Mário Michna aka WICHItawacs, spoluzakladatel festivalu “POHODA” s Mišom Kaščákom, otec akcií “SOUND ATTACK”, “HRAD Beckov”, “ORGAZMIX”, “DEEPER”, “TECHNOLOGYC” a mnoho ďalších…
Djingu sa venuje od roku 2001. Za ten čas sa stihol predstaviť skoro vo všetkých kluboch na Slovensku, objavil sa aj na parties v Čechách, Poľsku a Anglicku.V súčasnosti je jedným z najčastejšie hrajúcich djov na Slovensku, svoje hranie kombinuje aj s Live Actami hudobníkov, prípadne kamarátska spolupráca s DODO.manom, ktorú nám predvedú aj na POOL TOOLe. Dodo sa hudbe venuje od `94 roku a do povedomia vošiel najmä vlastnou reláciou s vtedajším kolegom Kecem. Jeho promotérska činnosť vyústila vo viacerých projektoch, najznámejší BassLine. Ako člen agentúri Bajkonur precestoval väčšinu klubov na Slovensku v sprievode svetovej housovej špičky. Čo viac dodať? Jednoducho kvalita overena časom. DrinkTeam bude radosť vypravovať na odchod a bude nám uzatvárať POOL TOOL ranným housíkom pri východe slnka.

Link na set Info

ANFREE VS. TANYA

Hrávať začal v roku 1999 a odvtedy mu totálne prepadol. Je odrastencom teraz už neexistujúcej Vrtule v Považskej Bytrici. Po úspechoch v roku 2004 sa dostáva na väčšie akcie ako sú Techno Terror, Schranhell, Techno Tripe, Pulzar, Adrenalin. Jeho vlajkovou loďou je techno a preferuje rytmické beaty. Spoločnosť mu bude robiť už tradične šarmantná Tanya, s ktorou su zohraná dvojica a vždy spolu pripravia nezabudnuteľný zážitok pre publikum. Jedno z takýchto vystúpení je, konkrétne z BeeFree 2009 je priložené ako set. Na POOL TOOLe sa ujmú roztancovaného davu nadránom a opäť prinesú energickú sprchu.

Link na set Info

JUREK

Zakladateľ myšlienky, ktorá dostala názov POOL TOOL skúsil djing prvýkrát keď mal 14 rokov. Rýchlo sa učil a mixovanie ho bavilo stále viac. Počas svojho vývoja skúsil rôzne štýly a výsledkom je groovy funky sound podaný energicky doplnený o prvky tribalu i elektra, s konečným fresh feelingom. Po nájdení svojej hudobnej cesty netrvalo dlho a stáva sa rezidentom techno večerov v Dubnickom klube Ibiza. Taktiež ste ho mohli počuť na v miestnych podnikoch na Považí kde sa prezentoval hraním z 3 deckov. Známe boli aj verzusy s priateľom Iggym, kde spolu prezentovali sety z 3 alebo 4 deckov plné zvratov, energie a mixu všetkých druhov techna spestrené dávkami efektov a loopov. Vidieť ste ho mohli aj na BeeFree v roku 2007 a 2009, z ktorej záznam je priložený ako set. So svojím dlhoročným priateľom Satirom budú spolu otvárať POOL TOOL vo verzusovom house sete. Potom sa už môžete tešiť  na nočný summer set, špeciálne pripravený pre POOL TOOL, ktorý má byť tým najveselším z jeho doteraz odohratých. Polnoc, Main Open Air Stage.

Link na set Info

SATIRA

Pochádza z mesta Nemšová. Začalo to niekedy okolo roku 2000, kedy sa mu do rúk dostal set od dja čáru . Zaujatý týmto setom sa snažil vedieť o tejto hudbe čo najviac, aj keď bol veľký problém sa dostať k informáciám a k podobnej hudbe…Rok 2003 ako 15 ročný zažíva svoje prvé techno party, kedy si začína uvedomovať a dávať ciele, že techno je štýl ktorému sa chce venovať. Za krátku dobu sa mu začína plniť taška LP platňami zameranými na groove a tribal techno, na ktorom aj výrastol… Po otvorení klubu Ibiza v Dubnici nad Váhom v júny roku 2007 sa stáva organizátorom akcii Emotion a Matchsound a rezidentom tohto klubu a spolu s Jurekom aj POOL TOOL. Začiatkom roku 2008 začína s hraním z troch gramofónov a venovať sa aj vlastnej produkcii. V súčasnosti aj napriek vývoju doby a novým digitálnym technológiám mixovania ostáva naďalej verný gramofónom.

Link na set
Info

MAJODJ vs. DJ BIRCOFF aka 2DJSONAIR

Majodj, sa k djingu predieral postupne od svojich 15tich rokov. Tak ako mnohí aj on si prešiel školskými akciami, postával za chrbtom známejším djom, ktorí mu dávali príležitosť ukázať, čo v ňom je. Od 18tich sa djingu venuje naplno a za ten čas si preskákal množstvo podnikov s naozaj rôznym hudobným zameraním. V súčasnosti hráva najviac veci s nádychom funky, vocal, sax, retro a electro house, ktorý mu v poslednej dobe úplne učaroval. Je rezidentom trenčianskeho clubu Steps, a počuť ho môžete napriklad aj v Echooclube v Rakovej. Taktiež je organizátorom viacerých akcií v okolí Trenčína a cez leto 2009 rozbehol malý projektík s názvom Minisession v trenčianskom pube Scarabeus. Jeho posledným výtvorom bola úspešná akcia Miami Calling v trenčianskom Stepse. Na POOL TOOLe ho budeme počuť poobede na hlavnom pódiu vo verzuse s Dj Bircoffom, pod spoločným názvom 2DJSONAIR, tak ako ich poznáme z rovnomennej relácie na rádiu GoDeeJay. Bircoff sa djingu venuje tiež už nejaký ten rok a za ten čas nadobudol skúsenosti z mnohých podnikov. Aktuálne hráva v Steps pube Trenčin a počuť ho môžeme každú stredu na GoDeeJay. Jednoducho 2DJSONAIR a POOL TOOL Open Air Party, Club Music Stage chvíľu pred polnocou.
MajoDj Info
Dj Bircoff Link na set Info

ROBBIE

Bratislavský dj, ktorý funguje na scéne asi od roku 2000. Vtedy sa prvý krát stavia pred dav ľudí a púšťa svoje prvé houseové dosky. Odvtedy sa rozhodol, že všetok svoj voľný čas bude venovať hudbe. Jeho prvé pokroky mohli oceniť ľudia prevažne v centre Bratislavy, kde pôsobil v menších kluboch ako warm up dj. Už vtedy boli jeho sety nabité energiou a excelentným výberom trackov sa čoraz viac dostával do povedomia. Zlomom v jeho kariére bol rok 2002 a pravidelné hranie, vo vtedy populárnom klube Terminal, kde následne pôsobil ako resident. Toto mu prinieslo nespočetné množstvo kontaktov a hraní. V tej dobe má ako jeden z mála možnosť pravidelne hrávať po boku špičkových slovenských a českých djs. O rok na to prijíma pozvanie na najväčšiu party na východe Slovenska a svojim veselým setom baví ludí na košickej Supagate party. Postupom času získava čoraz viac ponúk na hranie v bratislavských kluboch, ako Hlbočina, Krater a iné, kde stojí na jednom pódiu s djmi, ako Steve Sanchez, Neo, Andrea Fiorino a iní. V tejto dobe získava residentúru v dnes už legendárnom klube Unique, kde sa zúčastnil nespočetného množstva akcií. V tej dobe vystupuje v tomto klube aj na party keď hrá na jednom pódiu spolu s The Shapeshifters alebo Moussa Clarke. V jeho setoch môžete počuť prevažne energický vocal, electro house, ale aj dokonca stále viac preferovaný a obľúbený progressive house… Pri svojich vystúpeniach sa vždy snaží navodiť fantastickú atmosféru, preto výber trackov prispôsobuje v danej chvíli atmosfére a reakciám publika. Jeho dlhoročné skúsenosti ho v roku 2006 priviedli do prestížneho bratislavského klubu Trafo, kde od roku 2006 do 2009 pôsobí ako resident. Svojím hudobným štýlom nosí pravidelne najnovšie hudobné klubové trendy, čím je každá party hudobne jedinečná. Vrcholom tohoto leta je keď vyhráva súťaž o možnosť zachrať si na najvačšej párty na Slovensku Disco Tv. Túto sútaž s prehľadom vyhráva a tak ste ho mohli viďiet a počut po boku takých veľkych hudobných mien ako Joey Negro,K-Klass,Wideboys a MJ Cole.Momentálne účinkuje na všetkých podstatných parties ktoré sa na Slovensku konajú (BT-Dopler,Bee Free,Disco Tv-Musiq 1,Sunshine Deluxe, Fashion Club,Planet Party,Shine On-CCX Nove Zámky). Jeho sety možete pravidelne počúvať mesiac čo mesiac napríklad v Radiu Europa 2,Sity Radiu,Radiu GoDj atd.

Link na set

CARA vs. JOSO

Ďalšie oživenie legendy, ktorá pod značkou 21:10 Promotion valcovala miestne kluby, party a festivaly. Dj Cara ako rezident niekdajších nocí Technologyc v trenčianskom Krankenhause sa postaví za mix vo verzuse s Josom. Tentokrát v housovom kabáte predvedú návrat do minulosti. Ta Carova sa píše niekedy od roku 1997, ked po vzniku klubu Velvet v Trenčíne sa stáva jeho rezidentom. Už od začiatku sa výraznou mierou podieľal na vzniku a rozvoji tanečnej a klubovej scény v Trenčíne a okolí. Od roku 1998 bol rezidentom TECHNOLOGYCu, jednej z najúspešnejších klubových nocí v GOA clube v Dubnici n/V., na ktorej s ním hrala už takmer celá slovenská techno špička a tiež niekoľko hostí z Čiech. Taktiež bol svojho času rezidentom Pohody na techno stagy. Uzavrú nám tohtoročný POOL TOOL svojím housovým setom na Club Music Stage v nedelu ráno.

CHEEKY MONKEY

Vlastným menom Marek Medvedík sa niekedy koncom roka 2006 rozhodol, že si zaobstará prvú dj sadu a začne poctivo trénovať, aby sa môhol s muzikou, ktorá mu je najbližšia podeliť a rozdať radosť, ktorú pri nej cíti aj ostatným. Vďaka rezidentným akciám HOUSE DELUXE v spolupráci so svojím ešte stalým kolegom DJ Afro.grammom, si možno skôr, ako sám čakal, stihol vydobiť pozornosť a aj rešpekt. Zahral si vo viacerých kluboch v okolí Trenčína ( exShaka-Púchov, Krankenhaus-Trenčín, Desperados-Košeca, Radosť-Bratislava… ) a jeho meno sa objavilo aj na lineupe letného festivalu tanečnej hudby na Hornej Strede, akcii BeeFree07 a aj BeeFree09.
Teraz sa venuje najmä eventom ELEMENT v nemšovskom FANS CLUBe a príjemným sessions v dubnickom DOORS PUBe pod názvom POSSITIVA, kde spolu s kolegami Afro.grammom a Yacubem sa možu stále tešiť na veľkú účasť ľudí, z ktorých cítit radosť z ich roboty. Jeho srdcu najbližším rytmom je niečo od 125bpm do 130bpm, takže nič iné ako house music nemožete od neho očakávať. Z jeho hudby je cítiť úctu k starej škole. Menej elektroniky ako je v dnešnej dobe zvykom a viac ,,lepkavých,, vokálov ako je v dnešnej dobe zvykom. Jeho sety majú vždy pozitívny feeling a ten správny groove, ktorý chytí za srdce. Na POOL TOOLe kratko pred zapadom slnka na hlavnom pódiu.

Info

SHAGGY

Je mladý DJ, ktorý má rád nočný život, kluby, bary, diskotéky a hlavne párty. Hudbe sa diskotékam venuje už viac ako 6 rokov. Hráva prevažne komerčné akcie v Trenčíne a okolí. Medzi jeho oblúbené štýly patrí Funky House , Vocal House a Electro. Jeho začiatky boli už v rokoch 2005, keď odohral niekoľko diskték v Jungle Down a neskôr dostal ponuku hrávať v Charles Pube v Dubnici nad Váhom, odkial pochádza. Koncom roka dostal ponuku hrať aj v Trenčianskom Steps Pube. Počas roka 2006 striedal podniky Jameson Pub a Steps Pub. Medzi časom hral aj v podnikoch v okolí Trenčína ako Ibiza Club (Dubnica nad Váhom), Serena a Amigos (Trenčianske Teplice), Cinema (TN), Panorama, Maron, Indian Riders, X-Pub a iné. V súčasnej dobe je rezidentom Jameson Pubu v Trenčíne, kde hráva komerčné diskotéky a študentské Party pre Trenčianskych vysokoškolákov. Občas sa venuje eventom ktoré sa konajú v blízkom okolí napríklad akcie v X-Pube v Dubnici n/V, či Bengálske noci na Trenčianskom kúpalisku. Na POOL TOOLe odohrá svoj set na Club Music Stage.

Link na set Info

YACUBE

Prvy kontakt s elektronickou hudbou mal v roku 2001 Po pociatocnych experimentoch s vtedy jeho oblubenym technom a dnb sa usadza pri minimal/techhouse. V jeho setoch citit odrastenost na techne co sa odraza aj v minime vokalov pouzivanych v sete. Vo volnom case sa pomaly, ale isto snazi robit aj prve kroky vo vlastnej produkcii. Je spolurezidentom akcii POSSITIVA! v dubnickom Doors pube a Element party v Nemsovskom Fans clube.

Info

YOXI

Tomáš Suchánek a.k.a. DJ Yoxi bol s hudbou spätý už od detstva, keď hrával na klavír a spieval. DJ-ingu sa venuje od roku 1999, keď začal hrávať na miestnych diskotékach na Považí. Približne v rovnakom čase začal produkovať svoje prvé tracky, z ktorých zatiaľ len niekoľko bolo prístupných verejnosti. Za gramofóny sa poprvýkrát postavil v roku 2003 v už neexistujúcom púchovskom klube Shaka. Jeho DJ-skými mentormi sa stali Dji ako Wychitawacs, Čára a Jofre. Jeho srdce vždy inklinovalo najmä ku trance, ale keďže trance scéna na Slovensku nebola vtedy taká rozvinutá, v jeho repertoároch nájdeme kvalitné tracky v štýle house a progressive. V roku 2007 sa z neho stáva VJ, keď vymenil svoje platne a CD za notebook a kontróler. Pre POOL TOOL aj tento rok energický summer-house sete.

Link na set Info

ROŽI

Ostrielaný harcovník starej školy. Tak ako to už býva zvykom, hudobný životopis a djing začal počúvaním rádia a relácií dostupných v začiatkoch 90.rokov. Pokračovalo to produkciou komerčných diskoték v bližších a vzdialenejších kluboch a kultúrnych domoch. Na úvod to boli CD a postupne sa k tomu pridali gramofóny s čiernymi plackami. Svojím hraním prešiel kluby od Baltimora Ovčiarsko, Vulkán NO, Bosorka Budatínska Lehota, XXX Púchov a 5 rokov pôsobil ako rezident Echoo club Raková. Momentálne je jeho produkcia smerovaná na tanečné rytmy v ktorých je možno nájsť vokal house, funky, electro house, jackin, tech house . Najväčšiu radosť má z úspešnej párty kde sa bavia ľudia a pri ktorej sa mu podarilo svojou produkciou dostať do ľudí aspoň nádych tej hudby, ktorá ho ešte stále viac namotáva. Počas víkendu hráva na mnohých miestach a okrem komerčných akcií ho možno počuť v klube Steps Trenčín, kde má svoje piatkové noci. Na POOL TOOL nesie to najlepšie z tanečnej klubovej scény. Určuje klubové trendy na okolí a na POOL TOOLe tomu určite nebude inak. Prime time, Club Music Stage.

Link na set

KESSO

Keď sa povie Kesso, musí sa povedať aj Tiffany a Ibiza. Človek, ktorý má za sebou 3 roky vystúpení a verzusov s kamarátmi Lucasooom a Jurekom. Najlepšie ho budete poznať ako rezidenta niekdajších tanečných nocí v dubnickom Ibiza clube, kde si počas toho času vybudoval meno a v neposlednom rade aj stálych poslucháčov. Špecialista najma na tanečný house, s ktorým nám roztancuje Club Music Stage hneď po otvorení. Ukážte mu záujem o tanec a on vás už nepustí z parketu. Na POOL TOOLe odpáli krytý stage.

Info

BULWA BROTHERS

Talentovana bratská dvojica, ktorá hrá od housu cez minimal az po hip-hop. Na POOL TOOLe sa nám predstavia tiež dvakrát. Najskôr vonku s live saxom v podani Fazulu, neskôr ovládnu Club Music Stage s tou najlepsiou tanečnou hudbou pod slnkom. Máme sa na čo tešiť.

Bulwa Info
MladyBulwa Info

 

Facebook

tvorba web stránok od Blueweb s.r.o..